Mini ogródek

data publikacji: 09/03/2016

Mini ogródek to rewolucyjny pomysł francuskiego producenta Racine Carre. Dzięki niemu każdy będzie mógł pozwolić sobie na prywatny, zielony skwerek, na którym pojawi się soczysta zieleń jednej z czterech proponowanych upraw: trawy, pszenicy, bazylii lub groszku.
Z produktami Racine Carre przyjemność bezpośredniego obcowania z naturą jest dostępna nawet dla tych, którzy nie mają „ręki” do roślin. Dzieje się tak dzięki specjalnej mieszance – pośród miliona grudek wkładu zasilającego mini ogródek znajdują się nasiona, substancje odżywcze, podłoże i elementy absorbujące wodę. Wystarczy wymieszać mieszankę z wodą i umieścić ją w pojemniku, a już po 4 dniach pojawią się pierwsze pędy, po 10 dniach wszystkie uprawy za wyjątkiem bazylii (której zajmuje to więcej czasu) osiągną pełnię swoich możliwości. Właściwości mieszanki sprawiają, że opieka nad roślinami wymaga minimalnej uwagi (np. trawnik podlewa się raz na 7-14 dni w zależności od temperatury wnętrza).

Dodatkowo, dzięki umieszczeniu magnesu w podstawie pojemników część hodowanych roślin może być przytwierdzona do pionowych powierzchni stanowiąc oryginalną ozdobę wnętrza.
Prezentowany mini ogródek Fairway z kolekcji Haute Culture to dostępny w szeregu wersji kolorystycznych prostokątny pojemnik wykonany z akrylu. Fairway można umieszczać w oprawie Chlorophylle w systemie modułowym, do Chlorophylle zmieszczą się dwa pojemniki lub kombinacja jednego z dwoma Mini Green. Fairway sprzedawany jest wraz z mieszanką Trawnik z kolekcji Pret-a-Pousser. Wykonany z tworzywa Fairway będzie stanowił efektowną, minimalistyczną ozdobę wnętrza, a także naturalny filtr powietrza i wyjątkowy obiekt anty-stresowy.

Do nabycia w sklepie internetowym Fabryka Form

 

Tekst i zdjęcia: materiały www.fabrykaform.pl