Wiosna w donicach

data publikacji: 04/04/2016

Przebiśniegi, szafirki czy bratki – są piękne, ale niewielkie. Czasami w przyrodzie ich uroda może nam umknąć. Jednak jeśli zasadzimy je w doniczkach na tarasie czy balkonie – nie dość, że je wyeksponujemy, to także odczujemy pierwsze oznaki wiosny.

Na balkonie czy tarasie panują zwykle inne warunki niż w przyrodzie. Ziemia w pojemnikach jest nieco cieplejsza, bo nagrzewa się szybciej. Bliskość domu też ma znaczenie. Jest cieplej i mniej wietrznie. Oznacza to, że są to bardzo dobre warunki dla wiosennych kwiatów. Poza tym, jeśli nasze kwiaty zakwitną, a nadejdą przymrozki, jesteśmy w stanie ochronić nasz doniczkowy ogródek. Choć przyznać też należy, że te drobne kwiaty są mocno odporne na minusowe temperatury.

Wspomniane rośliny wyeksponowane w obrębie domu czy mieszkania pozwalają się cieszyć każdym swoim detalem. Kwiaty te nie wymagają dużych doniczek. Wystarczą im niewielkie pojemniki, które możemy ze sobą zestawiać w różnych konfiguracjach. W sklepach można kupić specjalne skrzyneczki z wieloma przegródkami wewnątrz. Dzięki temu można co chwile zmieniać balkonowo-tarasową dekorację.

Po przekwitnieniu można je przesadzić do ogródka – w miejsce, gdzie będą widoczne. Następnej  wiosny i przez kilka kolejnych będą mogły cieszyć nasze oczy.