Dekorujemy świąteczny stół

data publikacji: 23/03/2016

Aranżacja stołu podczas wszelkich uroczystości jest poniekąd naszą wizytówką. Stół bowiem jest centralnym miejscem, gdzie spotykają się najbliżsi. Warto więc zadbać o to, by wyglądał imponująco. Nie tylko za przyczyną potraw, ale również dekoracji, czy dodatków.

Dekoracja stołu nie musi być nudna. Biała zastawa i biały obrus zawsze się sprawdzają, ale wiosna i święta wielkanocne mają swoje prawa. Marzec i kwiecień to miesiące, w których wszystko budzi się do życia. Pojawiają się pierwsze promienie ciepłego słońca, a trawa zaczyna się pięknie zielenić. Nikogo więc nie dziwi, że to właśnie biały, zielony i żółty to kolory, które idealnie sprawdzą się jako elementy zdobiące nasz dom.

Z każdym rokiem jesteśmy coraz bardziej kreatywni, a kolorowe pisanki, to już dla nas zbyt mało.

Oprócz rzeżuchy, którą coraz częściej zdobimy stół, pojawiają się także kwiaty w wielu różnych aranżacjach. Im bardziej wymyślna dekoracja, tym ciekawsza. Coraz częściej w naszych domach pojawiają się kwiaty w nietypowych pojemnikach – metalowych puszkach, flakonikach, czy wiaderkach, które możemy dodatkowo ozdobić kolorowym np. papierem, czy wstążką.

wielkanocne kwiaty              easter decoration

Lubimy akcentować wielkanocny czas i przygotowujemy inspirujące dekoracje w wielkich plastikowych jajach, przaśnych wytłaczankach czy wydmuszkach. Wsiewany w nie rzeżuchę, zboże, a potem zdobimy np. przepiórczymi jajeczkami.

Dziś obok pisanek równie modne są kurczaczki i zajączki, i to w przeróżnej formie – dodatków, czy ciekawych wzorów na serwetkach. Nawet sztućce do mieszania sałatek mogą mieć uszy. Wszystkie ozdoby podkreślają atmosferę tego wyjątkowego czasu. Warto zatem zadbać o każdy detal. Nie musi być ich dużo. Zbytnie przepełnienie może przynieść odwrotny do zamierzonego skutek. Czasami wystarczy delikatny akcent – typu kieliszki do jajek, by zmienić coś tradycyjnego, w coś niezwykłego. Takie dodatki mogą zaskoczyć kolorem i nowoczesnym designem, np.  przypominającym łódkę – która stworzona jest nie tylko do tego, by w centralnym miejscu ustawić jajko, ale także, by umieścić w niej skorupki. Dryfując na świątecznym stole, doda mu efektownego wyglądu.

3004_Columbus

Bardzo modne w ostatnim czasie są też obrączki do serwetek. Warto dobierać je tak, by współgrały z przygotowywaną uroczystością.

3105_HAZEL (2) 3105_HAZEL_2011

Eleganckie i kolorowe – mogą stanowić piękny element stołowej dekoracji. Ich atutem jest także to, że są uniwersalne. Śmiało możemy wykorzystać je również podczas uroczystego obiadu, czy romantycznej kolacji.

 

Przedstawione akcesoria marki koziol  dostępne są w sklepie internetowym Fabryka Form

 

zdjęcia: materiały FabrykaForm, Shutterstock