Halloween – domowe pomysły i inspiracje.

data publikacji: 28/10/2016

Halloween tuż tuż…

Zbliża się święto duchów i upiorów. Nie będzie odkrywcze, jeśli napiszemy, że najpopularniejszą dekoracją jest wydrążona, święcąca się dynia, a dominującymi kolorami w każdym nawiedzonym domu – pomarańczowy, czarny i fioletowy. Jak pomimo oczywistej i znanej symboliki udekorować mieszkanie, by goście oniemieli? Mamy kilka pomysłów na to, jak zaaranżować mroczną przestrzeń.

Nawiedzony dom

Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz sprzątać kurzu – jest wręcz wskazany. Nie usuwaj też pajęczyn. Kilka antyków i obrazów dodających mroku to dekoracje na wagę złota. Jeśli możesz – narzuć czarny koc na kanapę i fotele, owiń żyrandole prześwitującym czarnym materiałem, a może masz starą ciężką zasłonę? Na pewno się przydadzą.

Sugestywne hasła

Nic tak nie dodaje grozy, jak cytaty przywołujące mroczne momenty z filmów, czy znane aforyzmy dotyczące śmierci, duchów i zaświatów. Wystarczy, że wydrukujesz (albo napiszesz np. węglem) najbardziej sugestywne hasła i porozwieszasz po całym domu.

Cukierek albo psikus?

A kto powiedział, że nie może być i jedno i drugie? Niech w Twoim domu zapanują zasady, że każdemu z gości choć przez chwilę musi szybciej zabić serce – czeka na niego psikus. Podrzucony włochaty pająk, wyskakująca z pudełka głowa, czy piekielna przystawka – każdemu wedle zasług.

Nietoperze

Od zawsze te ptaki kojarzyły się z grozą, niewiadomą i wywoływały w ludziach strach. Możesz pokusić się o przygotowanie kilkunastu nietoperzy wiszących nad głowami gości. Z czarnego brystolu powycinaj wedle szablonu kontury, na środku przepleć żyłkę albo nitkę i zaczep na żyrandolach lub owiń na deseczce, którą podwiesisz do żyrandolu. Do wykonywania dekoracji możesz zaangażować dzieci – to świetny pomysł, aby zorganizować im czas wolny w domu.

shutterstock_483064456

Lampiony hand made

Wybierz dowolny kształt lampionu (w internecie znajdziesz mnóstwo inspiracji) na podgrzewacz, a w środku wytnij wzór jaki Cię interesuje (dynia, kot, kapelusz czarownicy, nietoperz) – będzie pięknie prezentował się na ścianie i doda uroku miejscu, w którym posadzisz gości.

Straszne przekąski

Zaskocz swoich gości kreatywnymi przekąskami, które nawiązują do święta Halloween. Ciastka w kształcie duchów, żelkowe pająki, czy słone przekąski wyglądające jak ludzkie palce, to najbardziej popularne wzory. Szklanki z napojami możesz ozdobić czarnym, permanentnym pisakiem rysując geometryczne oczy, nos i zęby.

shutterstock_481717918

Więcej pomysłów i inspiracji na Halloween-owe przekąski znajdziesz w naszej galerii.

Nie zapominaj o świeczkach, czarnym obrusie lub serwetkach, lustrach w pokoju gościnnym i muzyce potęgującej klimat święta duchów.

Dobrej zabawy!

 

Tekst: J.Sz. & M.Ś.

Zdjęcia: Shutterstock