• od 48.99 zł do 49.00 zł

Producent: Birkmann

Opis produktu:

KOLOROWY LUKIER PLASTYCZNY- GŁADKA I MIĘKKA MASA CUKROWA O JAKOŚCI PREMIUM

Gotowa do użycia- wystarczy równo rozwałkować masę i pokryć nią tort, babeczki cupcakes i inne wypieki

Z masy można formować różnorodne dekoracje, wykonywać wzory za pomocą szablonów, wycinać foremkami dowolne kształty z rozwałkowanych płatów. Lukier można łączyć z barwnikami spożywczymi.

Masa jest zapakowana w dwie saszetki (po 250 g), co wydłuża czas przechowywania i przydatności do spożycia. Przechowywać z chłodnym (maks. 24 stopnie C – nie w lodówce) i suchym miejscu; po otwarciu saszetki – w szczelnym pojemniku, aby zapobiec wysychaniu masy.

SPOSÓB UŻYCIA:
Przed użyciem trzymać lukier przez dwie godziny w temperaturze pokojowej, następnie ugniatać masę do uzyskania gładkiej, jedwabistej konsystencji. Delikatnie posypać cukrem pudrem lub mąką kukurydzianą i rozwałkować równomiernie na gładkiej, nieprzywieralnej powierzchni (np. macie silikonowej) wałkiem do lukru.

Przed pokryciem wypieków lukrem można posmarować je cienką warstwą dżemu, masła lub schłodzonej śmietany – lukier będzie wtedy lepiej przywierał. Fondant nie powinien stykać się z kremem. Przed dodaniem kolejnych warstw dekoracji na lukrze zaczekać, aż lekko się osuszy.

SKŁAD:
Cukier, syrop glukozowy, utwardzony tłuszcz roślinny, woda, zwilżacz: E422, stabilizatory: E466, E407, E412, skrobia modyfikowana, środek zakwaszający: E330, barwnik E133, środki smakowe i konserwujące: E202. Produkt może zawierać śladowe ilości jaj, mleka i orzechów.

Do nabycia w sklepie internetowym LeDuvel

Tekst i zdjęcia: materiały LeDuvel