• od 107.00 zł do 108.00 zł

Producent: Lekue

Opis produktu:

NACZYNIE DO PRZYGOTOWYWANIA ZDROWYCH POTRAW W KRÓTKIM CZASIE

Prosto, szybko i higienicznie- w kuchence mikrofalowej

Hiszpańska firma Lekue opracowała program NATIVE z myślą o ludziach zabieganych, mających mało czasu, ale świadomych, jak ważne jest zdrowe i dobrze zbilansowane odżywanie.

Naczynie jest przeznaczone do gotowania każdego rodzaju makaronu (łącznie z nadziewanymi, typu ravioli, tortellini). Estetycznie zaprojektowane, służy też do podawania gotowego dania bezpośrednio na stół.

Makaron, zależnie od kształtu, gotuje się od kilku do kilkunastu minut w takiej ilości wody, która całkowicie go zakrywa (świeżą pastę – minimum 4 minuty, kupiony makaron – minimum 8). Czas gotowania zależy też od mocy kuchenki mikrofalowej.

Po umieszczeniu pokrywy na naczyniu, wstawić do kuchenki (moc 800W). Gotować według czasu podanego na opakowaniu makaronu i preferencji smakowych. Wyjąć z kuchenki używając rękawicy ochronnej. Zostawić na minutę, aby makaron „odpoczął” i dopiero wtedy zdjąć pokrywę.

Aby odcedzić makaron, odwrócić pokrywę „do góry nogami” – tak, by jej wyższą ściankę nałożyć na naczynie. Po odcedzeniu zamieszać. Ugotowany makaron można w naczyniu połączyć z sosem.