Przydatne upominki na Wielkanoc

data publikacji: 08/03/2016

Czas świąt wielkanocnych jest okresem magicznym. Spotykamy się z rodziną i bliskimi, możemy na chwilę zatrzymać się i pomyśleć o ważnych sprawach. Miłym gestem jest obdarowywanie się upominkami.

Ciekawym pomysłem jest kupienie kwiatów cebulowych w barwnych doniczkach. Gdy przekwitną, można je posadzić w ogródku, bądź w doniczce na balkonie, aby cieszyły oko również za rok.

Dla miłośników świeżych ziół, doskonałym upominkiem może okazać się „ziołowa puszka” wypełniona ziemią i nasionami, którą możemy podarować wraz z doniczką – zielnikiem. Po otwarciu puszki wystarczy ustawić ją w nasłonecznionym miejscu i regularnie podlewać, by wyhodować świeże, pachnące zioła.

Jeśli lubimy wykonywać własnoręczne dekoracje, możemy stworzyć piękny bukiet z bazi z wiszącymi, kolorowymi, jajeczkami (np. z czekolady). Podarowanie ich w wazonie, bądź przewiązanych kolorową kokardą, z pewnością sprawi radość bliskiej osobie.

Warto również zwrócić uwagę na różnego rodzaju obrusy wykonane z ciekawych materiałów. Bardzo ładne są te z aplikacjami nawiązującymi do świąt wielkanocnych, bądź wiosny. Na rynku jest również dość bogaty wybór oryginalnych podkładek oraz bieżników stołowych, które coraz częściej zastępują tradycyjne nakrycia stołu.

Można zastanowić się także nad kupnem specjalnej patery do jajek, bądź patery na ciasto – ich zdobienia mogą zaskoczyć, a sam upominek będzie przydatny nie tylko podczas świąt.

Sympatykom gotowania z pewnością przyniesie radość najnowsza książka z przepisami, oryginalny zestaw foremek do babeczek, forma do tarty, bądź inne gadżety kuchenne.

Jeżeli osoba, którą chcemy obdarować, jest miłośnikiem kawy albo herbaty, świetnym prezentem może okazać się zaparzacz do kawy, bądź komplet ładnych filiżanek. Prezentu można poszukać również w herbaciarniach, albo palarniach kawy. Znaleźć tam można wyselekcjonowane produkty wysokiej jakości. Kawę i herbatę kupuje się na wagę. Świat aromatów, zapachów i smaków jest niezwykle bogaty! Taki prezent można zapakować do ozdobnej puszki – z pewnością przyda się w przyszłości do schowania drobiazgów.

Wybrane na prezent domowe gadżety mogą okazać się niezwykle praktyczne. Fikuśna miska, kolorowy pojemnik do przechowywania smakołyków, czy zestaw szklanek do koktajli, to z pewnością upominki, które ucieszą naszych bliskich.

Pamiętajmy również, że wspaniałym podarunkiem może okazać się własnoręcznie upieczone i oryginalnie udekorowane ciasto np. mazurek, czy babeczki, które sprawią radość każdemu łasuchowi, w tym również najmłodszym.

Ważnym elementem podarunku jest opakowanie. Warto, aby to właśnie ono swym charakterem nawiązywało do świąt.

Wielkanocne upominki są zazwyczaj skromne, lecz mogą przynieść wiele uciechy. Najważniejsze jednak, aby były podarowane od serca.

 

tekst: A.S., M.Ś.

zdjęcia: Shutterstock