Wielkanocne słodkości nie tylko dla dzieci

data publikacji: 01/03/2016

Wielkanoc to czas wypieków bab, mazurków, serników i innych pyszności. Warto pamiętać o najmłodszych i przygotować dla nich coś specjalnego, z czym będą kojarzyły im się święta wielkanocne.

Przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji świątecznych, kolorowych łakoci, którymi możecie sprawić radość nie tylko dzieciom.

1) Babeczki lubią chyba wszystkie dzieci. W zależności od ich upodobań, możemy upiec biszkoptowe, czekoladowe, orzechowe, jagodowe itd. Jako dekoracji możemy użyć zarówno bitej śmietany, polewy czekoladowej jak i kremu do babeczek. W sklepach bez problemu dostaniemy małe, kolorowe bądź czekoladowe jajeczka, którymi możemy udekorować babeczki. Niezawodne okażą się również własnoręcznie wykonane dodatki z masy cukrowej i posypki.

Sympatykom pianek możemy zaproponować własnoręczne stworzenie babeczki – baranka. Dekorowanie takich przysmaków z pewnością sprawi radość najmłodszym i pozwoli zaangażować im się do świątecznych przygotowań.

2) Kruche ciasteczka przyrządzone z dobrej jakości masła, to doskonała przekąska, a ich dekorowanie to wspaniała zabawa dla dzieci. Aby zaoszczędzić swój czas i jednocześnie zorganizować go naszym pociechom, możemy wykorzystać gotowe produktów do dekoracji. Ostatnio na rynku pojawiła się seria produktów do dekoracji ciast i tortów bazująca na naturalnych składnikach, takich jak: belgijska czekolada, zboża i soki owocowe, które z pewnością okażą się zdrowsze od tradycyjnych.

3) Łatwe w wykonaniu zarówno dla dzieci jak i dorosłych są chrupiące słodkości z płatków kukurydzianych (bądź preparowanego ryżu) połączone z roztopioną czekoladą bądź masą „krówkową” (z cukierków bądź ugotowanego mleka kondensowanego). Ozdobione kolorowymi jajeczkami z pewnością zachęcą do skosztowania.

4) Miłośnikom bitej śmietany i delikatnego, ptysiowego ciasta polecamy słodkie zajączki ozdobione listkami z masy marcepanowej lub cukrowej, żelkami i słodkimi cukierkami. Ptysie warto upiec wcześniej i dekorować śmietaną oraz dodatkami tuż przed podaniem. Niezawodny w takiej sytuacji może okazać się syfon, dzięki któremu zawsze możemy użyć świeżej, bitej śmietany, perfekcyjnie ją nałożyć i obyć się bez dodatków usztywniających.

Pamiętajmy, że święta wielkanocne to czas radości. Warto sprawiać ją zwłaszcza dzieciom, gdyż ich radość udziela się wszystkim wokół.

 

tekst: M.Ś.

zdjęcia: Shutterstock