Jak zadbać o ładny zapach w domu?

data publikacji: 2016-03-11 21:06:50

Niemiłe zapachy często wkradają się do naszych domów i starają się go opanować. Chemiczne środki i odświeżacze powietrza to tylko chwilowe rozwiązanie, które nie zawsze bywa skuteczne.
W walce z niemiłym zapachem pomogą nam sprawdzone, domowe sposoby, które stosowały już nasze babcie.

Wszystko  zależy od rodzaju zapachu, którego chcemy się pozbyć. Mieszanka świeżej skórki pomarańczowej z goździkami doskonale poradzi sobie z stęchłym zapachem wilgoci, który często wyczuwamy w szafkach kuchennych, jak również w szafkach z butami.
Zmielona kawa poradzi sobie z zapachami w słoikach, które chcemy powtórnie wykorzystać. Łyżeczkę kawy należy zalać gorącą wodą i pozostawić na kilka minut. Następnie wystarczy przepłukać słoik i gotowe. Świeżo zmielona kawa ziarnista doskonale poradzi sobie również ze zniwelowaniem brzydkich zapachów w lodówce. Jeżeli natomiast chcemy aby lodówka w ogóle nie łapała brzydkich zapachów, wystarczy włożyć na każdą półkę niewielką kulę ze zwykłej gazety.
Niemiły zapach w kuchni związany np. z gotowaniem potraw można usunąć poprzez gotowanie mieszanki wody, majeranku i mięty. Wszystkie zapachy znikną wraz z gotowaniem, a po wywietrzeniu kuchni nie będzie po nich śladu.
Innego rodzaju zapachy można zwalczać za pomocą dekoracyjnych ozdób z cynamonu i anyżu lub skórek z owoców cytrusowych, które doskonale je maskują. Doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się również wszelkiego rodzaju świece zapachowe czy kadzidełka, które być może nie usuną niemiłych zapachów trwale, lecz pozwolą na ich skuteczne zamaskowanie.