Sposoby na przypalone naczynia

data publikacji: 2016-03-11 19:15:25

W natłoku codziennych obowiązków nie trudno przypalić coś podczas gotowania. Czasem wystarczy zapomnieć o przygotowywanej potrawie na moment i problem gotowy. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym łatwo i szybko usuniemy spaleniznę i przywrócimy garnek do początkowego wyglądu.

Lekkie przypalenia z łatwością można usunąć za pomocą gąbki z płynem do naczyń. Jeżeli jednak spalimy całe dno garnka, najlepiej sięgnąć po domowe, sprawdzone sposoby.
Doskonałe działanie ma coca-cola. Jeżeli wlejemy do garnka szklankę tego napoju i zagotujemy, to cała spalenizna zostanie usunięta. Wystarczy później umyć taki garnek i nie będzie ani śladu po przypaleniu.
Pomocne w czyszczeniu przypalonych naczyń będą mieszanki soli, sody oczyszczonej lub proszku do prania z wodą (przetestowany przez nas – działa rewelacyjnie!). Należy jednak pamiętać, że stosowanie proszku do prania jest niewskazane w przypadku garnków aluminiowych.

W każdym przypadku należy zmieszać taką ilość środka z wodą, aby uzyskać gęstą konsystencję – tak zwaną papkę. Mieszankę można zostawić na kilka minut ,a następnie dolać szklankę wody i zagotować.

Jeszcze innym sposobem na usunięcie spalenizny z garnków jest mieszanka wykonana ze szklanki wody, połowy szklanki octu oraz 2-3 łyżek soli. Mieszankę trzeba gotować przez kilka minut, a następnie zostawić w naczyniu na noc. Wszelkie zabrudzenia powinny zejść bez problemu.